Jak wiecie,  na Bali nie można zawrzeć po prostu cywilnego ślubu. Każdy cywilny ślub na Bali musi być poprzedzony ceremonią religijną. Mówimy tutaj o ślubie, który jest ważny w świetle prawa indonezyjskiego, a co za tym idzie później – również w świetle prawa polskiego.

Ślub cywilny na Bali w obrządku buddyjskim

Od 2023 roku wzbogaciliśmy naszą ofertę ślubną, możliwością przeżycia ceremonii ślubu również w obrządku buddyjskim. Dotychczas oferowaliśmy tylko ceremonię w obrządku protestanckim.

Do przeprowadzania ceremonii w obrządku buddyjskim nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty (podobnie jak do ceremonii ślubu w obrządku protestanckim). Lista dokumentów potrzebnych do ślubu jest dostępna TUTAJ. Zachęcam do wcześniejszego kontaktu z nami, wówczas dokładnie przedstawimy łatwą i szybką ścieżkę dokumentów, które trzeba przygotować.

Kilka szczegółów ceremonii buddyjskiej

Ceremonia prowadzona jest przez buddyjskiego mnicha/duchownego. Trwa około 45 minut.
W czasie ceremonii udzielany jest zwykle również buddyjski „chrzest”. Wszystkie elementy buddyjskie oraz dodatki potrzebne do ceremonii przygotowuje prowadzący.
Ciekawostką może być fakt, że podczas ceremonii w obrządku buddyjskim Para może siedzieć, taką możliwość daje nam ślub na plaży lub na klifie.

Ślub na Bali dla Polaków

Dla nas Polaków, w większości katolików, ceremonia w obrządku buddyjskim jest ciekawą opcją, w przypadku konieczności przeprowadzenia ceremonii religijnej przed cywilną, co jest wymogiem aby ślub cywilny był ważny w Polsce.

Co możemy Wam zaproponować?

Zachęcamy do zapoznania się z pakietami ślubnymi, gdzie możecie wybierać z kilku opcji miejsca ceremonii ślubu. Ślub może odbyć się na plaży, na klifie, pod wodospadem (wówczas konieczna jest dodatkowa opłata) czy w innej zielonej scenerii.
Kilka zdjęć z ceremonii poniżej.
Zapraszamy!