Często pytacie nas, jakie są najlepsze miesiące na ceremonię ślubu na Bali?

Zacznijmy od tych 3 miesięcy, w których istnieje największe ryzyko deszczu.

Zatem, pamiętajcie, deszczowe miesiące na Bali to grudzień, styczeń i luty. Wtedy faktycznie popaduje, czasami dość mocno. Najbardziej „niebezpiecznym” miesiącem, jeżeli chodzi o pogodę – wydaje się luty.
Warto tutaj wspomnieć, że klimat zmienia się na całym świecie, również na Bali, stąd trudno jest „zagwarantować” pogodę. Miejcie to proszę na uwadze.

Ale jeżeli tylko takie miesiące wchodzą w grę na ceremonię ślubu na Bali, organizacja takiej ceremonii jest jak najbardziej możliwa, ceremonia może się odbyć nawet w przypadku deszczu.

Mamy do dyspozycji parasole, jest nieustannie bardzo ciepło, albo znając datę ślubu, obserwując pogodę, sprawdzając prognozę, nawet na spotkaniu przedślubnym możemy przesunąć godzinę ślubu, na taką gdzie istnieje najmniejsze ryzyko deszczu, w danym dniu.
Możemy też zastanowić się nad przeniesieniem ceremonii ślubu w miejsce, gdzie będzie gazebo – zatem zadaszenie, pod którym będzie można zorganizować ceremonię.

Nie mniej jednak pamiętajcie – i tak będzie bardzo upalnie!

Najlepsze miesiące na ceremonię ślubu na plaży, pod wodospadem czy na ślub na klifie zaczynają się od marca, poprzez kwiecień, maj, czerwiec – to piękne miesiące, tuż po porze deszczowej, zatem jest zielono, soczyście, a jeszcze przed szczytem sezonu, zatem zdecydowanie spokojniej.

Lipiec i sierpień – pogodowo super, słonecznie, wietrznie, pogoda zbliżona do gorącego lata w Polsce, ale… to szczyt sezonu na Bali, zatem sporo turystów, więcej korków na drodze, a i hotele są droższe. Ten szczyt sezonu w niektórych hotelach czy rejonach zaczyna się od czerwca i przesuwa również na wrzesień.

Kolejne miesiące czyli wrzesień, październik i listopad, są jak najbardziej odpowiednie na ceremonię ślubu. Chociaż w końcówce listopada może już popadywać, to jednak nadal jest to miesiąc kiedy mamy sporo ceremonii i nieustannie umykamy kroplom deszczu ;).

Po szczegóły, zapraszamy do kontaktu!

Gdzie jest miłość, tam jest życie.

Mahatma Gandhi